Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

Kalendarium wydarzeń

  • Wybierz dzień:

Wydarzenia w dniu 2017-09-29

Zakończenie wyłożenia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Rędzinnej

Miejsce: W siedzibie Urzędu Miejskiego w Bieruniu przy ul. Rynek 14, (segment A, piętro II, pokój nr 17), w godzinach pracy Urzędu.
Data: 2017-09-29 do 2017-09-29
Godzina:

Opis:

Więcej KLIKNIJ

Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich i. Leona Wojtali

Miejsce:
Data: 2017-09-29 do 2017-10-01
Godzina:

Opis:

www.festiwalfilmowy.bierun.pl

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bieruńskiej „Porąbek” w Bieruniu przy współudziale Kopalni Węgla Kamiennego „Piast”, Starostwa powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego, Urzędu Miasta Bieruń, Bieruńskiego Ośrodka Kultury oraz Federacji Niezależnych Twórców Filmowych z siedzibą w Warszawie i zespołu Realizatorów Wideo KWK „Piast”.

Ideą festiwalu jest prezentacja dorobku twórczego filmowców – amatorów z całej Polski i zagranicy.W latach 1993 – 2015 odbyło się już dwanaście edycji festiwalu. W ich czasie zostało pokazane blisko 950 filmów, prawie 265 filmowców-amatorów.„Festiwal Bieruń” prezentuje filmy omawiające aktualne wydarzenia, problemy życia społecznego, zjawiska polityczne, gospodarcze i kulturalne.

Festiwal Filmów Amatorskich „Bieruń” trwa trzy dni. Projekcje konkursowe prezentowane są przez dwa dni w blokach filmowych, z których każdy zakończony jest jawną oceną Jury składającego się corocznie z uznanych twórców, reżyserów, krytyków filmowych. W trzecim dniu, w trakcie uroczystej gali festiwalowej, ogłaszany jest werdykt jury, następuje wręczenie nagród oraz pokaz nagrodzonych filmów.Festiwal trwa nieprzerwanie od 1993 roku w cyklu co dwa lata. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu organizatorów każda kolejna edycja wskazuje na wzrost rangi i zasięgu imprezy. Zwiększa się ilość autorów i widzów oraz jakość nadsyłanego materiału filmowego. Starania organizatorów zmierzają do rozszerzenia kręgu młodych animatorów sztuki filmowej oraz integracji europejskich środowisk twórczych.

Zdjęcie użytkownika Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali w Bieruniu.

Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie